Manufacturer of a wide range of products which include natural stone wall cladding, black basalt stone for wall clading, natural stone wall cladding tiles exterior and natural white stone wall cladding.
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Material | Sandstone |
| Form | Cladding |
| Thickness | 18 mm |
| Product Type | Wall cladding |
| Finish | Natural / Cleft |
| Application | Exterior Walls |
| Size (L x W) | 15x60 cm (6x24 in) |
| Color | Grey |
| Features | Waterproof |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Material | Sandstone |
| Form | Panel |
| Thickness | 18 mm |
| Product Type | cladding |
| Finish | Rock Face |
| Application | Exterior Walls |
| Size (L x W) | 15x60 cm (6x24 in) |
| Color | Red |
| Features | Waterproof |
₹ 120 / sq ft Get Latest Price
| Design/Pattern | Stone Look |
| Product Form | Wall cladding |
| Form | wall cladding |
| Panel Size (L x W) | 12*6 inch |
| Material | Sandstone |
| Thickness | 18mm |
| Product Type | black stone |
| Panel Thickness | 12 mm |
| Finish | Matt |
| Application | Exterior Walls |
| Color | Black |
| Installation Type | Adhesive Required |
| Features | Waterproof |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Material | Sandstone |
| Form | wall cladding |
| Thickness | 18 mm |
| Product Type | natural stone |
| Finish | Rock Face |
| Application | Exterior Walls |
| Size (L x W) | 15x60 cm (6x24 in) |
| Color | Beige / Cream |
| Features | Waterproof |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Material | Sandstone |
| Form | Cladding |
| Thickness | 18 mm |
| Product Type | Wall cladding |
| Finish | Natural / Cleft |
| Application | Exterior Walls |
| Size (L x W) | 15x60 cm (6x24 in) |
| Color | Brown |
| Features | Waterproof |
Material: Natural Sandstone
Finish: Lehriya Buching (Natural Cleft/Textured)
Sizes: 12*6inch and 8*8inch
Application: Interior/Exterior Flooring and Cladding
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Material | Sandstone |
| Form | Cladding |
| Thickness | 18 mm |
| Product Type | Wall cladding |
| Finish | Natural / Cleft |
| Application | Exterior Walls |
| Size (L x W) | 15x60 cm (6x24 in) |
| Color | White |
| Features | Waterproof |
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Material | Sandstone |
| Form | Mosaic |
| Thickness | 18 mm |
| Product Type | Mosaic |
| Finish | Rock Face |
| Size (L x W) | 30x30 cm (1x1 ft) |
| Features | Waterproof |
Minimum order quantity: 170 sq ft
Bharat Gupta (Proprietor)
Axiom Exports
7/181, Malviya Nagar
Jaipur - 302017, Rajasthan, India