Sandstone Paving is often the first choice for people thinking about installing garden paving. Sandstone paving is available in a wide range of colours, surface finishes and sizes to suit most budgets and design requirements. From riven Indian sandstone paving, through to ultra contemporary sawn sandstone paving.
We are manufacturingStone wall panels, stone mosaic tiles, natural wall claddings, natural stone panels, stone claddingsto various cities like Hyderabad, bangalore, bengaluru, Mumbai, Telangana, Kerala, Delhi, Madurai, Chennai, Pune, Karim Nagar, Jaipur, Patna, Bhubaneshwar, Orissa, Nagpur, Udaipur, Jodhpur, Ahmedabad, varanasi, Lucknow, Guwahati, Kolkata, Gorakhpur, Ghaziabad, Noida, Gurgaon, Rajkot, Vadodara, Haryana, Allahabad, Faridabad, Ludhiana, Chandigarh, Gwalior, jhansi, Agra.
Get Latest Price
| Size | 1ft x 2ft |
| Material | Natural Stone |
| Surface Finish | Natural |
| Thickness | 20 to 25 mm |
| Color | Kandla Grey |
| Brand | AxiomExports |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 sq ft
Get Latest Price
| Thickness | 20-35 mm |
| Size | all sizes |
| Type | Outdoor |
| Usage/Application | Pavement |
| Form | Tile, Cut-to-Size |
| Material | Sandstone |
| Usage | Pavement |
| Color | Mint |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Axiomexports |
Get Latest Price
| Material | Limestone |
| Thickness | 40 mm |
| Color | Double color |
| Usage/Application | Landscaping |
| Usage | Pavement |
| Type | Outdoor |
| Sizes | 1ftx1ft/2ftx1ft |
| Surface Finish | Natiral |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | AxiomExports |
Minimum order quantity: 500 sq ft
Get Latest Price
| Thickness | 15-30 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Tile, Slab, Cut-to-Size |
| Surface Finish | Natural |
| Size | 30 x 30,30 x 60,60 x 60,60 x 120 cm and custom sizes |
| Color | Brown |
| Product Type | sandstone |
| Usage | Flooring |
| Brand | Axiom Exports |
Our organization offers Autumn Brown Sand Stone. This stone is durable and is available in various patterns & designs. Theyour exact demand and specifications. Our clients widely appreciate these cost-effective stones for their perfect finishing, accurate dimension and high strength features.
Applications Areas:-
Get Latest Price
| Thickness | 15-30 mm |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Axiom Exports |
| Material | Sandstone |
| Color | Camel Dust / Buff |
| Country of Origin | Made in India |
Bharat Gupta (Proprietor)
Axiom Exports
7/181, Malviya Nagar
Jaipur - 302017, Rajasthan, India