Prominent & Leading Manufacturer from Jaipur, we offer grey stone wall cladding, panther slate stone wall cladding tiles, natural stone brick tile, designer stone tiles, rain forest brown marble slab and rajgreen sandstone paving.
₹ 90 / sq ft Get Latest Price
| Size | 300x300 mm |
| Service Location | all india |
| Color | Grey |
| Usage | Wall |
| Brand | Axiom |
| Thickness | 12 to 18 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 300 sq ft
₹ 160 / sq ft Get Latest Price
| Size | 300x300 mm |
| Material | stone |
| Thickness | 12 to 15 mm |
| Size(inches) | 6x24 |
| Usage/Application | wall cladding |
| Pattern | ledge stone |
| Condition | New |
| Brand | Axiom Exports |
| Color | Panther |
| Unit Size | 150 x 600 mm |
Minimum order quantity: 300 sq ft
₹ 75 / sq ft Get Latest Price
| Size | 300x300 mm (12x12 in) |
| Thickness | 12 mm |
| Finish | Matt |
| Material | Natural Red Stone |
| Color | Red |
| Application | Interior Wall, Elevation, Compound Wall, Exterior Wall |
Minimum order quantity: 320 sq ft
Get Latest Price
| Size | 300x300 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | White |
| Thickness | 20-30mm |
| Packaging Type | wooden crate |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Tile |
Minimum order quantity: 400 Square Meter
Get Latest Price
| Thickness | 20-25 mm |
| Color | Raj Green |
| Usage/Application | Pavement |
| Shape | Rectangular |
| Thickness (Millimeter) | 25 mm |
| Edges | Handcut |
| Product Code | TRG-HC |
| Material | Sandstone |
Minimum order quantity: 300 sq ft
Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Stone Form | Big Slab |
| Brand | axiom exports |
| Colour | steel grey |
| Application Area | Flooring |
| Condition | New |
Get Latest Price
| Surface Finish | Polished |
| Application Area | Flooring |
| Coverage area (application) | Kitchen, Main Area, Bedroom, Laundry, Outdoor, Bathroom |
| Stone Form | Thick Slab, Big Slab, Cut to Size, Thin Slab |
| Colour | Jet Black |
| Condition | New |
| Brand | Axiom exports |
Bharat Gupta (Proprietor)
Axiom Exports
7/181, Malviya Nagar
Jaipur - 302017, Rajasthan, India